Jelen i tele košuta (do 15.)
Jelen lopatar, košuta, tele
Srna, lane
Divokoza
Muflon
Vepar, krmača, nazime, prase
Kuna zlatica
Zec (do 15.)
Divlji kunić
Fazan
Šljuke: kokošica, bena
Kamenjarke: grivna i čukara (do 15.)
Prepelica virdžinijska
Divlji golubovi: grivnjaš, pećinar
Divlja guska glogovnjača
Divlje patke: gluhara, glavata, krunasta, pupčanica, kržulja
Crna liska
Vrane: siva, gačac
Čavka zlogodnjača
Svraka
Šojka kreštalica
U siječnju počinje parenje lisica. Na snježnom pokrivaču očitavaju se tragovi i otkrivaju lisičje staze i premeti. Idealno je vrijeme za doček tih lukavih predatora. Ako je vrijeme toplije, krajem mjeseca pare se zečevi i kunići, a medvjedica u brlogu koti mlade.
Lov
Skupni lovovi na divlje svinje i fazane polako ulaze u završnu fazu, a prestaju sa zadnjim danom u mjesecu. Do 15. siječnja se još lovi jelen obični, a lopatar i divokoza sve do kraja mjeseca.
Prihrana
Divljač brže troši zalihe masnoće u potrazi za hranom po snijegom i ledom pokrivenoj zemlji pa je potrebna stalna briga o prihrani. Ako je snijeg obilniji, potrebno je napraviti prtine kako bi se divljač lakše kretala, osobito ako se na snijegu stvorila ledena pokorica.
Za prihranu izlažemo najčešće zrnatu i sočnu hranu (repa, jabuke, mrkva). Kod iste je potrebno pravilno doziranje dnevne količine kako se ne bi stvarao višak koji, ako se smrzne, može štetiti divljači. Poznato je da srneća divljač nerado uzima kabastu hranu iz hranilišta pa je stoga dobro oboriti poneko stablo mekih listića ili pokoje bršljanom obraslo stablo koji ista rado brsti. Time će se uz prirodnu prihranu smanjiti i štete od ogriza na šumskim sastojinama. Srnjacima rastu rogovi pa često posjećuju solišta koja moraju biti puna, po mogućnosti mineralima oplemenjenom soli.