Izvršna tijela

PREDSJEDNIK HLS-a: Ivica Budor

DOPREDSJEDNICI HLS-a: Nediljko Dujić (Južna Hrvatska), Mato Grgić (Istočna Hrvatska), Nevenko Jakopović (Sjeverna Hrvatska), Graciano Prekalj (Zapadna Hrvatska), Ivan Halapir (Središnja Hrvatska)

ČLANOVI IZVRŠNOG ODBORA HLS-a: Mato Čičak (Lovački savez Zagrebačke županije), Ivica Halapir (Lovački savez Krapinsko-zagorske županije), Vlado Kireta (Lovački savez Sisačko-moslavačke županije), Vinko Pavlić (Lovački savez Karlovačke županije), Ivan Kutnjak (Lovački savez Varaždinske županije), Damir Perić (Lovački savez Zadarske županije), Antun Blažević (Lovački savez Osječko-baranjske županije, Nediljko Dujić (Lovački savez Šibensko-kninske županije), Blaženko Bajić (Lovački savez Vukovarsko-srijemske županije), Nevenko Jakopović (Lovački savez Županije koprivničko-križevačke), Branimir Stankić (Lovački savez Bjelovarsko-bilogorske županije), Željko Nekić (Lovački savez Ličko-senjske županije), Miroslav Buneta (Lovački savez Virovitičko-podravske županije), Branko Bertelović (Lovački savez Požeško-slavonske županije), Graciano Prekalj (Lovački savez Istarske županije), Matko Knežić (Lovački savez Dubrovačko-neretvanske županije), Ljubomir Grgec (Lovački savez Međimurske županije), Miljenko Kruc (Lovački savez Grada Zagreba), Josip Malnar (Lovački savez Primorsko-goranske županije), Mato Grgić (Lovački savez Brodsko-posavske županije) i Mate Budimir (Lovački savez Splitsko-dalmatinske županije)

ČLANOVI NADZORNOG ODBORA HLS-a: Mladen Balić (Južna Hrvatska), Denis Milošević (Istočna Hrvatska), Srećko Papec (Središnja Hrvatska), Ivica Pučko (Sjeverna Hrvatska), Davor Vičić (Zapadna Hrvatska)

ČLANOVI STEGOVNOG SUDA HLS-a: Branko Golojka (Zapadna Hrvatska), Davor Gulin (Južna Hrvatska), Goran Kaniški (Sjeverna Hrvatska), Dubravko Kulundžić (Istočna Hrvatska), Robert Gorišek (Središnja Hrvatska)

ČLANOVI ARBITRAŽNOG SUDA HLS-a: Mladen Belušić (Zapadna Hrvatska), Željko Bušić (Južna Hrvatska), Hrvoje Selak (Sjeverna Hrvatska), Ignac Štrucl (Središnja Hrvatska), Stjepan Voščak (Istočna Hrvatska)

Stručni savjet za unapređenje lovstva i povjerenstvo za nabavu roba i usluga
  • Predsjedava predsjednik Ivica Budor
  • Ivica Halapir
  • Mato Grgić
  • Graciano Prekalj
  • Nevenko Jakopović
  • Nediljko Dujić
Stručni savjet za izobrazbu kadrova u lovstvu HLS-a
  • Predsjedava predsjednik Ivica Budor
  • Ivica Halapir
  • Branimir Stankić
  • Josip Malnar
  • Mate Budimir
Izdavački savjet
  • Predsjedava dopredsjednik Graciano Prekalj
  • Branimir Farkaš
  • Blaženko Bajić
  • Željko Nekić
  • Ivan Cvitković
  • Matko Knežić
Povjerenstvo za statutarna i pravna pitanja (nije po teritorijalnom principu)
  • Predsjedava dopredsjednik Nediljko Dujić
  • Massimo Činić
  • Ivan Rajković
  • Robert Laginja
  • Nikola Mandić
  • Ivan Malenica
  • Mario Kovačević
  • Stjepan Vošćak
  • Filip Pintarić
Povjerenstvo za lovnu kinologiju
  • Predsjedava dopredsjednik Graciano Prekalj
  • Ignac Štrucl
  • Joso Vrkljan
  • Stjepan Kenig
  • Branimir Šakić
  • Tomislav Jelić
  • Dražen Skoko
  • Davor Vranić
Povjerenstvo za lovno streljaštvo
  • Predsjedava dopredsjednik Nevenko Jakopović
  • Miljenko Kruc
  • Branko Bertelović
  • Milorad Šepić
  • Ivan Kutnjak
  • Roko Pavić
Povjerenstvo za ekologiju, zaštitu okoliša, lovačku kulturu i etiku
  • Predsjedava dopredsjednik Mato Grgić
  • Hrvoje Selak
  • Miroslav Buneta
  • Vlado Kireta
  • Ljubomir Grgec
  • Milan Zalović
Povjerenstvo za lovni turizam, sajmove i izložbe
  • Predsjedava dopredsjednik Mato Grgić
  • Vinko Pavlić
  • Antun Blažević
  • Boris Miklić
  • Antonio Repić
  • Davor Gulin
Povjerenstvo za EU fondove
  • Predsjedava predsjednik Ivica Budor
  • Damir Perić
  • Graciano Prekalj
  • Mato Grgić
  • Goran Kaniški
  • Mato Čičak
CIC – Stalno nacionalno povjerenstvo za ocjenu trofeja i izložbe CIC-a
  • Predsjednik: Josip Malnar
  • Krešimir Krapinec
  • Marinko Šebečić
  • Dražen Degmečić
  • Tajnica: Neška Vukšić Končevski
SKUPŠTINA
  • LSŽ ZAGREBAČKE: Tomislav Mužar, Zlatko Turković, Mato Čičak
  • LSŽ KARLOVAČKE: Robert Gorišek, Branko Škrtić, Vinko Pavlić
  • LS GRADA ZAGREBA: Srećko Papec, Ivica Budor, Miljenko Kruc
  • LSŽ KRAPINSKO-ZAGORSKE: Ignac Štrucl, Dubravko Arich, Ivica Halapir
  • LSŽ VIROVITIČKO-PODRAVSKE: Stjepan Vošćak, Antonio Repić, Miroslav Buneta
  • LSŽ POŽEŠKO-SLAVONSKE: Denis Milošević, Damir Grujić, Branko Bertelović
  • LSŽ BRODSKO-POSAVSKE: Dubravko Kolundžić, Branko Bešlić, Mato Grgić
  • LSŽ OSJEČKO-BARANJSKE: Stjepan Gavran, Zvonimir Pavošević, Antun Blažević
  • LSŽ VUKOVARSKO-SRIJEMSKE: Tomislav Čuljak, Milan Bičanić, Blaženko Bajić
  • LSŽ ISTARSKE: Mladen Belušić, Branko Golojka, Graciano Prekalj
  • LSŽ PRIMORSKO-GORANSKE: Nado Bukvić, Boris Miklić, Josip Malnar
  • LSŽ LIČKO-SENJSKE: Davor Vičić, Milan Zalović, Željko Nekić
  • LSŽ BJELOVARSKO-BILOGORSKE: Dalibor Benšak, Hrvoje Selak, Branimir Stankić
  • LSŽ MEĐIMURSKE: Ivica Varga, Mladen Moharić, Ljubomir Grgec
  • LSŽ KOPRIVNIČKO-KRIŽEVAČKE: Stjepan Čeredar, Mladen Kolarek, Nevenko Jakopović
  • LSŽ VARAŽDINSKE: Ivan Kutnjak, Robert Hunjak, Goran Kaniški
  • LSŽ SISAČKO-MOSLAVAČKE: Ivica Pučko, Milko Prpić, Vlado Kireta
  • LSŽ DUBROVAČKO-NERETVANSKE: Jurica Kapović, Niko Antičević, Matko Knežić
  • LSŽ SPLITSKO-DALMATINSKE: Marijan Kurtović, Mate Budimir, Mladen Balić
  • LSŽ ŠIBENSKO-KNINSKE: Ivan Dželalija, Davor Gulin, Nediljko Dujić
  • LSŽ ZADARSKE: Željko Bušić, Davor Zec, Damir Perić