U katastrofalnim požarima koji su zahvatili dijelove dalmatinskih županija stradala je i divljač te narušen kompletan eko-sustav staništa divljači i divljih životinja, dok se štete još uvijek zbrajaju.
Prema prvim procjenama, štete neće biti male, jer su požarima bile zahvaćene velike površine. Najviše je stradala sitna divljač – zec, jarebica i fazan, a bit će potrebno obnoviti i lovačku infrastrukturu koja je stradala u požarima.
U Zadarskoj županiji, požarima je zahvaćeno lovište XIII/35 Jagodnja Crljen kojim gospodari Lovačka udruga Jarebica Biograd, lovište XIII/37 Stankovci I kojim gospodari Lovačko društvo Zec Stankovci, XIII/122 Poličnik – lovoovlaštenika LD Kuna Poličnik te XIII/116 Križ, XIII123 Škabrnja – Zemunik Donji kojim gospodari lovoovlaštenik Lovačko društvo Diana Zadar.
U Splitsko-dalmatinskoj županiji, požarima je zahvaćeno lovište XVII/140 „Biokovo“ Makarska kojim gospodari LU Biokovo Makarska, lovište XVII /139 Podgora kojim gospodari LU „Kamenjarka“ Podgora, lovište XVII/150 HLU „Kuna“, Seget Donji, lovište XVII/162 Marina Gornja Lovačke udruge „Bena“, Blizna Donja te lovište XVII/107 Marina Donja kojim gospodari LU „Jareb“ Gustirna.
U Šibensko-kninskoj županiji, u požaru je zahvaćeno lovište XV/111 “Skradin” kojim gospodari Lovačko društvo Skradin i lovište XV/117 “Pakovo Selo – Pokrovnik” kojim gospodari Lovačko društvo “Kamenjarka” Drniš.
U narednim danima sumirat će štete, a ovim putem Hrvatski lovački savez se zahvaljuje vatrogascima na još jednom sjajno odrađenom zadatku. Lovci su se zbog poznavanja terena odmah vatrogascima stavili na raspolaganje te pojedine požare gasili s vatrogascima.
Hrvatski lovački savez pomoći će lovačkim udrugama čija su lovišta opožarena sa sanacijom štete na divljači i objektima, kako je pomagao i u prethodnim slučajevima katastrofa ovakvih razmjera. Prema podacima Hrvatske vatrogasne zajednice u požarima na području Smokovića i Radašinovaca u Zadarskoj županiji bila je zahvaćena trava, nisko raslinje i hrastova šuma na površini od 450 ha. U požarima na području Tučepa u Splitsko-dalmatinskoj županiji bila je zahvaćena trava, nisko raslinje i borova šuma na površini oko 800 ha, dok je na području Vrsina bila zahvaćena trava, nisko raslinje, makija i crnogorica na trenutno procijenjenoj površini od 1338 ha. Požari kod Dugopolja zahvatili su travu i nisko raslinje na površini od 4 ha, a požari na Gornjeg Muća područje od 1 ha. U požarima na području Skradina u Šibensko-kninskoj županiji bila je zahvaćena makija, nisko raslinje i borova šuma na površini od 1700 ha.